Nacházíte se zde: Úvod Regiony 02 Středočeský region AKCE SKIPování SKIPování 2017 Hoříme pro práci

Hoříme pro práci

— Kategorie:

V roce 2017 se uskuteční již 5. ročník tohoto setkání středočeských knihovníků. Cílem projektu je vzdělávání knihovníků napříč jednotlivým knihovnickým zaměřením. Akce je určena pro vedoucí pracovníky, pracovníky výpůjčních služeb i akvizitéry a katalogizátory. V letošním roce chceme návštěvníkům přiblížit situace, se kterými se mohou ve svém profesním životě potýkat.

Ve své činnosti se často setkáváme se situací, kdy mnozí knihovníci vkládají do své práce velké pracovní nasazení, nadšení a entuziasmus. Podstupujeme tedy možná větší riziko než pracovníci jiných profesí. Hrozí totiž nebezpečí zklamání, smutku a deprivace z případných překážek. Po takovém delším pracovním vypětí se může stát, že se začneme potýkat s tzv. syndromem vyhoření. Nejedná se o ztrátu zájmu o profesi, ale o nedostatek psychické síly čelit případným dalším nepříznivým podmínkám (ve vztahu k pracovnímu kolektivu, vůči čtenářům a veřejnosti, vůči zřizovateli).

Na program letošního SKIPování jsme proto domluvili přednášku MUDr. Jany Králové Peclové na téma Syndrom vyhoření a konfliktní generační vztahy a situace na pracovišti.

Jako na všech předchozích ročnících i letos zhodnotíme činnost naší organizace a prodiskutujeme její budoucnost. Vyvrcholením programu je slavnostní předání ocenění Papilio Bibliothecalis určeného pro knihovnice a knihovníky ve Středočeském kraji. Cena se uděluje za dlouhodobý přínos oboru či výjimečný knihovnický počin.

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 6. dubna 2017 od 9:00 hodin v zasedací místnosti Národního pedagogického muzea a knihovny J.A. Komenského.

Prosíme zájemce o účast na SKIPování 2017, aby se předem přihlásili vyplněním registračního formuláře.

Plakát

Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Popis cesty:

Hlavní nádraží - přejít parkem (středem) k hlavní ulici Opletalova - přejít přes přechod - hotel Chaplin - knihovna je hned naproti hotelu, vchod je z Jeruzalémské ulice.

nebo

Vystoupit na tramvajové zastávce Jindřišská - pokračovat ulicí Jeruzalémská směrem k hlavnímu nádraží - projít téměř celou až k Opletalově ulici. Knihovna je rohový dům, vchod z Jeruzalémské ulice.

Událost
  • Seminář
Čas 06.04.2017
od 09:00 am do 02:00 pm
Místo Národní pedagogické Muzeum a knihovna J.A.Komenského
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce